باید با خودمان صادق باشیم و بپذیریم که کتاب خواندن آسان نیست! حداقل در شروع، آن‌قدرها که می‌گویند جذاب به نظر نمی‌رسد. ما در عصری زندگی می‌کنیم که گزینه‌های بسیاری برای سرگرمی و یادگیری در اختیارمان است: چیزهایی نظیر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی که آسان‌تر و ارزان‌تر، محتوای جذاب‌تری را در اختیارمان قرار می‌دهد. با این‌حال، چرا همه اصرار دارند که باید کتاب خواند؟ مگر بین این خطوط متنی چه چیزی هست که در انواع دیگر محتوا نیست؟ در این پرونده‌ی جمع و جور، سعی کردیم به این سوالات و سوالاتی دیگر پاسخ دهیم. اگر میانه‌ی خیلی خوبی با کتاب‌ها ندارید و کتابخوان فعالی به حساب نمی‌آیید، خواندن مطالب این صفحه می‌تواند دلایل بهتری برای کتاب خواندن، شیوه‌ی انتخاب کتاب و نحوه‌ی صحیح کتاب خواندن به شما ارائه کند.

همه از این حرف می‌زنند که کتاب خواندن مفید است، اما کمتر درباره‌ی این فواید حرف می‌زنند. بدور از کلی گویی و صحبت‌های کلیشه‌ای، واقعا چرا باید بجای بالا و پایین کردن اینستاگرام، کتاب بخوانیم؟ این اجرام سنگین کاغذی که روز به روز گران‌تر می‌شوند، چه مزیتی نسبت به سایر سرگرمی‌های پیرامون‌مان دارند؟

از کجا و چطور کتاب خواندن را شروع کنیم؟

چطور بفهمیم یک کتاب ارزش خواندن را دارد؟

چطور به کتاب خواندن عادت کنیم؟

چگونه کتابی برای مطالعه انتخاب کنم؟

چگونه می‌توانیم بچه‌ها را به کتاب خواندن علاقه‌مند کنیم؟

quote

کتابخوانی به روش بیل گیتس!

بیل‌گیتس را بیشتر بخاطر شرکت معتبر مایکروسافت می‌شناسیم و البته، به دلیل همه‌ی اقدامات بشردوستانه‌اش او را تحسین می‌کنید. در کنار این‌ها، گیتس کتابخوان قهاری‌ست که اگر وبلاگش را دنبال کنید، با معرفی‌نامه‌های متعددی نوشته‌ی او مواجه خواهید شد. در این ویدئو، با راه‌ورسم بیل گیتس در کتابخوانی آشنا می‌شوید.

چگونه کتاب بخوانیم؟

کتاب «چگونه کتاب بخوانیم» از اولین و معتبرترین کتبی‌ست که در حوزه‌ی شیوه‌ی کتابخوانی منتشر شده است و طی سالیان، بارها و بارها مورد بازبینی و بروزآوری قرار گرفته است. اگر درک برخی کتاب‌ها برای‌تان آسان نیست و یا با شیوه‌ی مطالعه‌ی کتب مختلف (آموزشی، داستانی و…) آشنا نیستید، و می‌خواهید لذت بیشتری از کتابخوانی ببرید، فرصت مطالعه‌ی این کتاب را از  دست ندهید.